Witamy na stronie projektu Et-Labora   Kliknij aby odtworzyć zaznaczony tekst. Witamy na stronie projektu Et-Labora Głos GSpeech

W dniach 28-30 marca 2014 roku w Kamenz w Niemczech odbyły się targi „Messe Kamenz – WIR 2014”, w których wzięli również udział przedstawiciele Powiatu Złotoryjskiego, zachęcając do odwiedzenia Krainy Wygasłych Wulkanów. Każdy odwiedzający stoisko naszego regionu mógł otrzymać zestaw materiałów informacyjnych (mapy, przewodniki, informator z bazą noclegowo-gastronomiczną) dotyczących Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia był Powiat Bautzen, partnerski samorząd Powiatu Złotoryjskiego.  Naszą ekspozycję wzbogacili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Złotoryi, Wojcieszyna i Świerzawy, które zachwycały odwiedzających  wyrobami swoich podopiecznych. Motywem przewodnim były oczywiście zbliżające się Święta Wielkanocne, będące tradycyjnie inspirujące dla naszych uczestników warsztatów. Udział Warsztatów z terenu naszego Powiatu był możliwy dzięki wsparciu organizacyjnemu partnera niemieckiego projektu „Et Labora” Warsztatowi St. Michael z Panschwitz-Kuckau. Imprezie towarzyszyły przemówienia gospodarzy i zaproszonych gości oraz liczne występy artystyczne. Pojawienie się na tych targach jest dobrym sposobem, by „na żywo” zachęcić turystów do odwiedzenia naszych stron. Targi stwarzają również doskonałą okazję do wymiany doświadczeń z tymi, którzy od lat wiodą prym w branży turystycznej, przejęcia dobrych wzorów i stworzenia skutecznej oferty pozwalającej na przyciągnięcie jeszcze większej ilości turystów z zagranicy.

Powiat Złotoryjski

Sankt Marienstern w Panschwitz-Kuckau

Saksońskie Kuratorium Obszarów Wiejskich

Współpraca Transgraniczna Polska – Saksonia